2024-04-14

Lampy kryształowe – jak dopasować je do pomieszczenia?

Lampy kryształowe jeszcze do niedawna kojarzyły się z wyjątkowym luksusem i przepychem. Występowały właściwie tylko w pałacach lub bardzo zamożnych domach. Dziś wracają do łask. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów – wystarczy jedynie dopasować je odpowiednio do naszego pomieszczenia.

Lampy kryształowe – do jakiego stylu pasują?

Lampy kryształowe wyglądają bardzo szykownie. Każdemu wnętrzu z pewnością dodadzą elegancji i wrażenia luksusu. Oświetlenie ozdobione wieloma kryształkami będzie zatem pasować najbardziej do pomieszczeń urządzonych w szeroko pojętym stylu glamour. Nie oznacza to jednak, że w innych wnętrzach nie będą się dobrze komponować. Również zwolennicy stylu tradycyjnego często decydują się na lampy kryształowe w swoich pomieszczeniach. Najczęściej jednak montuje się je we wnętrzach o dużym metrażu. Małe pokoje wyposażone w kryształowe lampy mogą powodować, że będziemy czuć się w nich nieco przytłoczeni. Warto pamiętać także o pewnym praktycznym aspekcie dotyczącym oświetlenia kryształowego – wszelkie małe elementy tego typu lamp należy regularnie czyścić, ponieważ bardzo szybko osiada na nich kurz. Jest to zatem opcja wyłącznie dla osób wytrwałych i cierpliwych – brudna lampa kryształowa z pewnością nie będzie wywierać dobrego wrażenia.

Czy lampy kryształowe pasują tylko do sypialni?

Lampy kryształowe najczęściej umieszcza się w sypialni urządzonej w stylu glamour. Nadają one temu pomieszczeniu niezwykłej elegancji. Zwykle montuje się je nad łóżkiem, a więc w centralnym punkcie całego wnętrza. Nie oznacza to jednak, że przy lampach kryształowych musimy ograniczać się tylko do sypialni. Doskonale prezentują się one bowiem także w innych pomieszczeniach, na przykład w salonie. Warto umieścić okazałą lampę na przykład nad stolikiem kawowym czy nad kanapą. Doskonałym pomysłem będzie także umieszczenie kryształowego oświetlenia nad stołem w jadalni. Nie musimy również ograniczać się tylko do pomieszczeń urządzonych w klimacie glamour lub tradycyjnym. Obecnie bardzo wiele osób decyduje się bowiem na połączenie na pozór sprzecznych stylów, dlatego też lampy kryształowe możemy zamontować nawet w pomieszczeniu urządzonym nowocześnie. Dodatki wystarczy jedynie umiejętnie wkomponować w cały wystrój wnętrza.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.