2024-06-12

Przygotowanie kampera na długą trasę – co warto wiedzieć?

Przygotowanie kampera na długą trasę - co warto wiedzieć?

Podróżowanie kamperem staje się z roku na roku coraz bardziej popularne w naszym kraju – „domem na kółkach” można bowiem zwiedzić nie tylko całą Polskę, ale udać się w podróż po Europie, a nawet wyjechać jeszcze dalej. Jeśli wybierasz się w swoją pierwszą podróż kamperem, potrzebujesz odpowiednich akcesoriów.

Co zabrać w podróż kamperem?

Kamper to pojazd, który możesz zarówno kupić, jak i wynająć. Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzesz podczas podróży będziesz potrzebować zastawy stołowej i garnków – w wynajętym kamperze mogą się one znajdować na wyposażeniu. Podczas podróży przyda Ci się też przedłużacz, zabierz ze sobą również stolik i krzesełka turystyczne. Będziesz potrzebować także środków czystości, spakuj płyn do toalety turystycznej, zapas papieru toaletowego (kup ten, który jest przeznaczony do tych toalet), płyn do mycia naczyń, gąbki, papierowe ręczniki, zmiotkę i szufelkę. W każdym kamperze znajdziesz kuchenkę i lodówkę, zabierz więc ze sobą zapas jedzenia, cukier, kawę, herbatę, sól i ulubione przyprawy. Koniecznie też musisz zaopatrzyć się w zapas wody – bardzo przydatny jest specjalny zbiornik na wodę do kampera.

Jaki zbiornik na wodę do „domu na kółkach” wybrać?

W sprzedaży znajdziesz zbiorniki na wodę o zróżnicowanej pojemności – do wyboru masz takie, w których mieści się tylko kilka litrów wody, ale i takie mieszczące kilkaset litrów. Zakup tego, który najlepiej spełni Twoje potrzeby nie powinno sprawić Ci większych trudności. Wybierając zbiornik na wodę do kampera, weź pod uwagę liczbę osób, które będą razem z Tobą podróżować. Odpowiedz też sobie na pytanie, do czego będziesz wody używać – jeśli tylko do gotowania i zmywania, wystarczający będzie taki o mniejszej pojemności, większy będzie Ci potrzebny wtedy, gdy dodatkowo będziesz brać w kamperze prysznic. Zastanów się też nad tym, jak często będziesz mógł uzupełnić zapas wody.

Zbiornik na wodę do kampera – jaki rodzaj wybrać?

Najbardziej popularne są przenośne zbiorniki na wodę do kampera. Kupując taki model, pamiętaj, aby wybrać ten, który został wykonany z bezpiecznych materiałów. Do tych, które możesz kupić bez obaw zalicza się te z polietylenu. Przenośny zbiornik na wodę do kampera ma niewielką pojemność, na ogół nie przekracza ona dwudziestu pięciu litrów – jeśli wiesz, że nie będziesz mieć trudności z uzupełnieniem zapasów wody, a Twoje zapotrzebowanie na wodę nie będzie duże, taki zbiornik jest jak najbardziej odpowiedni. Wśród zbiorników przenośnych wyróżnia się kanistry, modle składane oraz worki.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.