2024-02-22

Czy wanna wolnostojąca jest praktyczna?

ławka na wannę

Kiedy już wybierzemy pomiędzy wanną, a prysznicem i zdecydujemy się na to pierwsze to pozostaje nam jeszcze wybór konkretnego modelu. Choć w naszych małych łazienkach większość decyduje się na wersję zabudowaną, to modele wolnostojące wracają do łask. Jakie są wady i zalety wanny wolnostojącej?

Wanna wolnostojąca kocha przestrzeń

Przestrzeń, a właściwie jej brak, to główne ograniczenie przy wyborze wanny wolnostojącej. Takie modele, co prawda nie muszą stać na samym środku pomieszczenia, ale nawet postawione pod ścianą wymagają odrobiny miejsca. Wciśnięte na siłę będą wyglądały jak z przypadku, a do tego znacznie utrudnione będzie ich sprzątanie. Jeżeli jednak zawsze marzyliście o takiej wannie, to nie rezygnujcie od razu z niej. Na rynku dostępne są modele w różnych rozmiarach i kształtach, więc być może uda Wam się znaleźć odpowiednią, a wtedy Wasza łazienka nabierze luksusowego wymiaru i lekkości.

W wannie wolnostojącej ciężko o prysznic

Decydując się na wannę wolnostojącą, nawet postawioną przy ścianie, ciężko nam będzie przystosować ją do brania prysznica w niej. Na takim sprzęcie nie da się zamontować parawanu, a słuchawka prysznicowa może nie lać wody do wnętrza wanny, tylko po jej brzegu. W wielu przypadkach, nawet jeżeli uda się zamontować prysznic i zasłonkę, to ryzykujemy utratę efektu estetycznego.

Wanna wolnostojąca, a dzieci i seniorzy

Choć wanna wolnostojąca kojarzy nam się luksusowymi pokojami kąpielowymi, to takie modele spotyka się też w zwykłych łazienkach, niekoniecznie przeznaczonych dla zakochanych w sobie par. W przypadku dzieci i osób schorowanych ogromną zaletą wanny wolnostojącej, o ile ta faktycznie jest ustawiona na środku, będzie dostęp z każdej strony do osoby kąpanej, która może wymagać naszej pomocy. Co prawda często wiąże się to z większym bałaganem, bo dzieci kochają się bawić wodą, a seniorzy bywają w niej mocno nieporadni, to trudno zaprzeczyć wygodzie takiego ustawienia.

Ławka na wannę wolnostojącą doda klimatu SPA

Choć ławka na wannę to rozwiązanie stosowane również w wannach zabudowanych, to nie da się ukryć, że w tych wolnostojących dodaje uroku. Na brzegi, poza rozwiązaniami rehabilitacyjnymi, możemy nałożyć modele wykonane z drewna, metalu, a nawet kamienia. Choć zwykle kojarzymy ten przedmiot z miejscem do siedzenia, to w przypadku wanny wolnostojącej ławka na wannę pełni raczej rolę półki. Możesz na niej trzymać nie tylko kosmetyki i przybory łazienkowe, ale też postawić tablet z ulubionym serialem, stojak z książką, czy świeczki i wino.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.