2024-02-22

Na co zwrócić uwagę wybierając lampę?

Żyrandol to jeden z najlepszych dodatków do pokoju bez względu na jego charakter. To gwarancja elegancji, dobrego gustu oraz ponadczasowy wybór. Sprawdzi się zarówno w przypadku sufitu prostego, jak i podwieszanego. Na co warto zwrócić uwagę, odwiedzając sklep z oświetleniem?

Rola oświetlenia w wystroju konkretnych pokoi

Oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę w trakcie urządzania albo renowacji każdego pomieszczenia. Światło wpływa na panującą w środku atmosferę, ułatwia relaks albo wręcz przeciwnie – pozwala skoncentrować uwagę. Lampy podkreślają dominujący we wnętrzu styl. Sklep z oświetleniem oferuje wiele propozycji, które spełniają zarówno dekoracyjną, jak i funkcjonalną rolę. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu przytulnego efektu, najlepiej sprawdzi się kilka różnych źródeł światła. Jedna lampa zamocowana w centralnej części sufitu to opcja, którą stosuje się coraz rzadziej. Oświetlenie nie jest wystarczające  i jednocześnie nie wpływa w żaden sposób na podniesienie komfortu mieszkania ani nie dostarcza dodatkowych wrażeń estetycznych. Żyrandol warto połączyć z lampami podłogowymi czy kinkietami albo listwami LED.

Gra światła w pokoju

Sklep z oświetleniem zapewnia szeroki wybór lamp, które sprawiają, że całe wnętrze zyskuje zupełnie inny charakter, staje się optycznie większe albo przytulniejsze. Jednak wybór odpowiedniego żyrandolu czy lampy nie jest wystarczający. Niezwykle istotne jest także poznanie roli, jaką odgrywa barwa światła i jaki efekt można uzyskać przy pomocy lampy. W przypadku wyboru przezroczystych kloszy światło zaczyna się atrakcyjnie rozpraszać, dzięki czemu pokój wygląda na zdecydowanie większy i przestronniejszy niż jest w rzeczywistości. Źródła światła w żyrandolu skierowane w stronę sufitu to opcja idealna dla niskich pomieszczeń. Z kolei światło skierowane ku dołowi sprawi, że sufit optycznie się obniży.

Jeśli kluczowe znaczenie odgrywa kameralny, przytulny klimat i miła rodzinna atmosfera na szczególną uwagę zasługują żyrandole z kloszami, które nie przepuszczają światła. Nie rezygnuj z luster, gdyż żyrandol wzbogacony w kryształowe elementy będzie odbijał światło. Efekt robi wrażenie, a to wszystko w połączeniu z uzyskaniem wrażenia przestronności.  Jeśli pragniesz poprawić kształt korytarza, rozświetl dłuższe ściany przy pomocy kinkietów, a z kolei lampka umieszczona na parapecie sprawi, że pokój będzie prezentował się nieco obszerniej.

Pamiętaj, jeden żyrandol wiszący w centralnej części pomieszczenia to już historia. W salonie zamocuj go w strefie wypoczynkowej, a z kolei w części jadalnej zadbaj o kilka zwisających lamp. W kuchni pamiętaj o światłach bocznych oraz kilku źródłach światła na suficie ułatwiających obróbkę jedzenia. W sypialni szczególną rolę odgrywa właściwy klimat. Sklep z oświetleniem zapewnia szeroki wybór nastrojowych modeli wzbogaconych o abażury zapewniające przytłumione światło.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.