2024-02-22

Wanna czy prysznic? – standardowe pytanie przed remontem łazienki

siedzisko pod prysznic

Zwolennicy wanny i prysznica znajdą zawsze mnóstwo argumentów, aby przeforsować swoje zdanie. Jedni nie wyobrażają sobie życia bez codziennego prysznica, a inni wolą spędzać wiele czasu na relaksacyjnych kąpielach. Czy można dać jednoznaczną odpowiedź, jaka opcja jest lepsza?

Zalety korzystania z kabiny prysznicowej

Jeśli prowadzisz intensywny tryb życia, na pewno docenisz szybki prysznic między jednym a drugim zajęciem. Wystarczy wejść do kabiny, odkręcić kran i szybko schłodzić, bądź ocieplić ciało. W niecałe 10 minut zażyjesz relaksującej i orzeźwiającej kąpieli i już za chwilę możesz wracać do codziennych obowiązków.

Na pewno posiadanie prysznica jest bardziej ekonomiczne, bo nie zużyjesz tyle wody, ile musisz nalać do wanny. Owszem, nie każdy przygotowuje długie kąpiele, ale przebywanie w niewielkiej ilość wody jest po krótkim czasie niekomfortowe i na pewno nie relaksuje. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić na wodzie, to wybór prysznica jest świetnym rozwiązaniem.

Siedzisko pod prysznic i inne dodatki

Zalety kąpieli w kabinie prysznicowej są nieocenione, ale mogą być jeszcze większe, jeśli zadbasz o ciekawe zaaranżowanie wnętrza. Siedzisko pod prysznic to praktyczne rozwiązanie, które zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa osobom starszym i niepełnosprawnym. Jednak kupuje się je także po to, aby ułatwić i uprzyjemnić sobie kąpiel. Po długim dniu pracy zapewne nie zawsze masz siłę na kilkuminutowe stanie pod prysznicem. Wtedy takie krzesełko pomoże Ci lepiej się zrelaksować i bez wysiłku wykonać czynności higieniczne. Siedzisko pod prysznic montuje się do ściany lub ustawia na posadzce, zależnie od preferencji, ale też i rozmiaru łazienki.

Jeśli masz w domu osobę starszą, wtedy kup nie tylko siedzisko pod prysznic, ale też uchwyty lub poręcze, które zamontujesz w kabinie. Dzięki takim dodatkom wzięcie prysznica przez seniora bądź kogoś z dysfunkcją ruchu będzie o wiele bezpieczniejsze.

Wanna – niezastąpiona na długie i relaksujące kąpiele

Kąpiel w wannie na pewno odpręża, ale też zajmuje więcej czasu. Jeśli masz go na tyle w ciągu dnia (lub chociaż w weekend), aby relaksować się w gorącej kąpieli z książką w dłoni, to zakup wanny jest dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem. Na wannie możesz zamontować półeczkę, na której położysz książkę lub ulubiony magazyn, natomiast na ścianie nad głową warto umieścić mały kinkiet. Aby jeszcze bardziej ocieplić klimat, zadbaj o dekor i elementy relaksacyjne. Świece zapachowe czy latarenki na pewno zbudują odpowiedni nastrój. Jeśli pozwoli Ci na to metraż łazienki, postaw na posadzce niewielką rzeźbę lub ozdobny wazon. Uroku dodadzą łazience także organizery, w których umieścisz świeże ręczniki i ulubione kosmetyki kąpielowe.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co wybrać – wannę czy prysznic. Każde z tych miejsc można przytulnie i bezpiecznie zaaranżować, tak by korzystanie z nich stało się czystą przyjemnością.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.