2024-02-22

Kamperem na odludzie – jakie gadżety umilą wakacje daleko od cywilizacji

części do kampera

Wyposażenie turystycznego auta można podzielić na akcesoria i części do kampera, które są konieczne do bezpiecznego i wygodnego podróżowania oraz gadżety — a więc, innowacje, dzięki którym można zadbać o jeszcze większy komfort przebywania poza cywilizacją.

Części do kampera – o nich nie możesz zapomnieć, wybierając się na odludzie

Pierwszym niezbędnym akcesorium, które co prawda nie umili pobytu na odludziu, ale zapewni bezpieczeństwo, są kliny pod koła. Okażą się konieczne zawsze, gdy postój będzie odbywał się na nierównym terenie. Bez podkładów niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie lodówki, która wymaga utrzymania poziomu podłoża. W dodatku spanie na nierównościach nie należy do przyjemnych.

Części do kampera, które są praktyczne, a zarazem pozwolą na komfortowe spędzenie wolnego czasu to rolety samochodowe. Są one nieocenione w pełni lata, kiedy to słońce chowa się za horyzont dość późno. Osłony na okna mają wiele zalet. Nie tylko zaciemniają wnętrze auta, ale również poprawiają komfort termiczny, pozwalają na odrobinę prywatności oraz zapobiegają przedostawaniu się insektów.

Gadżety, które umilą czas z dala od cywilizacji

Praktyczne akcesoria stanowią dużą część wyposażenia samochodu turystycznego. Warto uzupełnić je o ciekawe gadżety, których mnóstwo w sklepach z artykułami kempingowymi. Na przykład składane meble nie zajmują dużej powierzchni oraz są na tyle lekkie, że można je zabrać niemal wszędzie. Na podobnej zasadzie funkcjonuje stół kempingowy – warto zastanowić się jednak, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie inny gadżet, a mianowicie specjalna wykładzina do przedsionka, które może również posłużyć jako koc piknikowy.

Osoby, których pasją jest gotowanie, powinny wyposażyć się w nowoczesny gadżet, jakim jest piekarnik turystyczny. Można przyrządzić w nim praktycznie wszystko, na co ma się ochotę — wliczając w to domowy obiad. Składany grill turystyczny brzmi ciekawie, a w dodatku jest on dostępny w wygodnej kompaktowej walizce, dzięki której można przenieść go dosłownie wszędzie, gdzie najdzie ochota na grillowanie. Piankowe uchwyty na szklanki czy ładowarka solarna to kolejne gadżety, które mogą się okazać niezbędne podczas wakacji kamperem spędzonym poza cywilizacją. To tylko wybrane akcesoria, które mogą umilić czas na odludziu. Oczywiście jest ich znacznie więcej, a wybór najlepszego zależy przede wszystkim od preferencji oraz sposobu spędzania wolnego czasu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.