2024-06-12

Jaką poduszkę ciążową wybrać?

poduszka ciążowa

Specjalne, ergonomiczne poduszki pozwalają pozbyć się w czasie ciąży nieprzyjemnych dolegliwości i bólu. Wykorzystując je, można poprawić komfort snu. Pozwala to spokojnie przespać całą noc bez przebudzania się w wyniku odczuwania dyskomfortu.

Ważne jest, aby poduszka ciążowa była adekwatna do potrzeb kobiety. Należy brać pod uwagę, że będzie ona używana przez kilka miesięcy. Niektóre modele przydadzą się, także po urodzeniu dziecka, czy w trakcie karmienia. Warto decydować się na produkty dobrej jakości, które oferują odpowiednią odporność na uszkodzenia mechaniczne. Materiał, z którego wykonana jest poduszka, powinien być przyjemny w dotyku i miękki. Ważne jest także bezpieczeństwo użytkowania. Zatem warto decydować się na poduszki, które wykonane są z naturalnych surowców lub certyfikowanych tkanin.

Jakie są rodzaje poduszek ciążowych?

Istnieje wiele różnych typów poduszek ortopedycznych, które stworzone są z myślą o kobietach w ciąży. Wybór zależy z jednej strony od występujących dolegliwości, a także indywidualnych preferencji. Im lepiej będzie dopasowana poduszka ciążowa, tym więcej korzyści przyniesie. Szukając konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na jego długość, a także kształt.

Wyróżnia się takie rodzaje poduszek ciążowych jak:

  • 9,
  • w kształcie litery U,
  • w kształcie litery C,
  • typu J,

Najbardziej uniwersalnym modelem jest poduszka w kształcie litery U. Pozwala na podpieranie podczas snu brzucha, a także nóg, głowy i pleców. To wygodny i komfortowy model, który pozwala zapewnić doskonały wypoczynek. Produkty tego typu są produkowane z bawełny i włókien silikonowych. W ten sposób znakomicie dostosują się do ciała, a także są bezpieczne w użytkowaniu.

Zaletą poduszek typu U jest to, że sprawdzą się:

  • podczas karmienia,
  • po narodzinach dziecka.

Poduszka ciążowa typu C

Wiele kobiet decyduje się na poduszki ciążowe w kształcie litery C. To modele, które są duże i komfortowe. Pozwalają zapewnić wsparcie głowy i kręgosłupa. W końcowym etapie ciąży są w stanie zapewnić komfortowy sen na boku. Ergonomiczna budowa pozwala zapewnić prawidłową pozycję podczas snu. Dodatkowo pozwala odciążyć stawy biodrowe.

Poduszki ciążowe w kształcie litery 9

Popularnym modelem poduszek ciążowych jest ten w kształcie, który przypomina cyfrę 9. Charakterystyczną cechą tego produktu jest występowanie dwóch stref twardości. Miękka ma na celu zapewnić komfort dla głowy, brzucha i pleców. Natomiast twarda część odpowiedzialna jest za odseparowanie nóg. Istotne jest, że poduszka ciążowa w kształcie cyfry dziewięć jest w stanie zapewnić możliwość spania na lewym boku, co przynosi korzyści w postaci lepszego dopływu krwi.

Poduszki ciążowe w kształcie litery J

Lekką i komfortową w użyciu poduszką do wykorzystania w czasie ciąży jest ta w kształcie litery J. Pozwala zapewnić odpoczynek kręgosłupowi i stawom biodrowym. Używanie tego modelu poduszek opiera się na umieszczeniu jednego końca pod głową, a drugiego między kolanami. W ten sposób kobieta w ciąży może zapewnić prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Ogranicza to odczuwanie bólu. Dodatkowo poduszki ortopedyczne J mogą być wykorzystane, choćby przy nauce dziecka siadania.

Poduszki ciążowe w kształcie litery 7

Jednym z dłuższych typów poduszek ciążowych są te w kształcie litery 7. Jej długość wynosi 135 centymetrów. Ma to na celu zapewnienie idealnego podparcia najważniejszych części ciała. Ten typ poduszek zapewnia możliwość spania na boku, co ma spore znaczenie zarówno dla bezpieczeństwa, jak i też zdrowia. Regularne stosowanie takiego produktu pozwala odciążyć stawy biodrowe.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.