2024-05-25

Co warto wiedzieć przed wizytą w Zatoce Bioluminescencyjnej na Portoryko

Biorąc pod uwagę wspaniałe plaże, cuda natury i bogatą kulturę, Puerto Rico jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie; szczególnie wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Ponieważ ta karaibska wyspa jest terytorium Stanów Zjednoczonych, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą odwiedzić to wspaniałe miejsce bez wiz i paszportów.

Wyspa Zaklinania mogła ucierpieć z powodu niszczycielskich huraganów w ostatnich latach. Ale w 2019 roku nieprzerwanie przyciąga rekordową liczbę 3,7 miliona turystów. Spośród wielu atrakcji Puerto Rico, bioluminescencyjne zatoki dosłownie lśnią ponad resztą!

Jeśli planujesz odwiedzić bioluminescencyjną zatokę Puerto Rico, najlepszym momentem na wyjazd jest nocny blask księżyca. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci lepiej cieszyć się tym doświadczeniem.

Co to jest zatoka bioluminescencyjna?

Zatoka bioluminescencyjna jest naturalnym zjawiskiem, w którym woda w zatoce wydaje się świecić z powodu reakcji chemicznej wywołanej przez mikroorganizmy znane jako bruzdnice. Kiedy te organizmy są zakłócane przez ruch człowieka lub przepływające ryby, działają obronnie, uwalniając lucyferynę. Lucyferyna jest substancją organiczną, która w połączeniu z tlenem emituje światło.

Setki tysięcy bruzdnic są zwykle obecne w każdym litrze wody w zatoce. Dlatego wywołują magiczny spektakl, gdy tylko przejdą reakcję chemiczną.

Jaka jest najlepsza zatoka bioluminescencyjna na świecie?

Na świecie jest siedem zatok bioluminescencyjnych. Są to Zatoka Halong w Wietnamie, Luminous Lagoon w wyspiarskim kraju Jamajki, rafy na Isla Múcura w Kolumbii, zatoka w Wielkim Kajmanie na Kajmanach oraz Laguna Grande, La Parguera i Mosquito Bay w Puerto Rico.

Jeśli chcesz najlepszego doświadczenia bioluminescencji, dokonasz właściwego wyboru, jeśli zdecydujesz się odwiedzić Puerto Rico. Udaj się na wyspę Vieques, aby zobaczyć Zatokę Mosquito; który jest oficjalnie uznawany za „ Najjaśniejszą Zatokę Bioluminescencyjną ” w Księdze Rekordów Guinnessa. Wyspa Vieques oferuje najlepsze miejsce do rozwoju bruzdnic. Dlatego w każdym galonie wody w zatoce znajduje się około 700 000 tych mikroorganizmów, które świecą niebiesko-zielonym światłem praktycznie przez cały rok.

Kiedy najlepiej odwiedzić zatokę bioluminescencyjną?

Jeśli myślisz o odwiedzeniu bioluminescencyjnej zatoki Puerto Rico, najlepszy czas na wyjazd zależy od cyklu księżyca. Zwróć uwagę, że ilość światła, które zobaczysz migoczącego spod wody, zależy głównie od światła księżyca. Kiedy księżyc oświetla nocne niebo, trudno jest dostrzec zielonkawo-niebieską magię wytwarzaną przez bruzdnicowate.

Najlepszą porą na wyjazd jest brak księżyca, więc nocne niebo jest prawie czarne jak smoła. Możesz sprawdzić kalendarz księżycowy, aby odwiedzić go podczas nowiu, gdy poziom jasności lub blasku wynosi siedemdziesiąt procent lub więcej.

Jak możesz zapewnić najlepszą

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.