2024-05-25

Znaczenie kolorów kwiatów – kompletny przewodnik

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że różne rodzaje kwiatów mają różne znaczenia – na przykład róże są symbolem miłości. Ale kolory wielu różnych kwiatów mają również istotne znaczenie. Więc co oznaczają różne kolory kwiatów? Jak możesz wykorzystać tę wiedzę, aby stworzyć idealny bukiet? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o znaczeniu kolorów kwiatów!

Czerwone kwiaty

Najpierw zacznijmy od klasycznego koloru kwiatów – czerwonego. Czerwone kwiaty symbolizują namiętną miłość i pożądanie dzięki silnym i bogatym konotacjom koloru.

Jeśli chcesz powiedzieć swojemu partnerowi „kocham cię” dużym i odważnym stwierdzeniem, nie szukaj dalej niż bukiet czerwonych kwiatów. Uważaj na róże (oczywiście), ale także maki, tulipany i goździki.

Mniej znanym znaczeniem czerwonych kwiatów jest to, że niosą one również szacunek i siłę.

Niebieskie kwiaty

Następnie, rozważając, co oznacza kolor kwiatów, przyjrzyjmy się niebieskiemu. Niebieskie kwiaty niosą ze sobą spokój i ciszę, więc świetnie nadają się do wysłania ukochanej osobie, która przeżywa trudny okres i którą chcesz uspokoić.

Jeśli chcesz szerzyć spokój lub usunąć stres ze środowiska, dlaczego nie kupić niebieskich hortensji, chabrów lub irysów?

Niebieskie kwiaty mogą również stanowić doskonały prezent dla drugiej połowy, jeśli jesteś w długotrwałym związku, ponieważ oznaczają również zaufanie i spełnienie.

Różowe kwiaty

Różowe kwiaty to te, które wybierzesz, jeśli chcesz szerzyć wdzięk i radość. W piwonii, lilii i azalii można znaleźć wspaniałe różowe kwiaty. 

Różowy również klasycznie reprezentuje kobiecość, więc dzięki połączeniu żartobliwości i wrażliwości mogą być idealnym prezentem na dzień matki.

Białe kwiaty

Białe kwiaty to elegancki wybór, który będzie pasował do każdego wnętrza. Jeśli szukasz odcienia, który reprezentuje skromność, niewinność lub doskonałość, wybierz białe kwiaty.

Przykładami klasycznych białych kwiatów są lilie, gardenia i orchidee.

Białe kwiaty są powszechnie kojarzone zarówno z weselami, jak i pogrzebami, ze względu na ich bardziej uroczysty wygląd w porównaniu z jaskrawymi aranżacjami.

Fioletowe kwiaty

Na koniec przyjrzymy się, kiedy możesz chcieć wysłać fioletowe kwiaty w prezencie. Fioletowe kwiaty mogą symbolizować dumę i sukces, dlatego są świetną opcją, aby pogratulować komuś awansu w pracy lub uczcić dobrą nowinę.

Jeśli szukasz fioletowego kwiatu, wypróbuj powojnik, lawendę lub kwiat dzwonka.

Liliowe odcienie mogą również wyrażać wdzięk i wyrafinowanie, więc zastanów się dokładnie nad wybranym odcieniem fioletu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.