2024-07-14

5 oznak, że twoje małżeństwo się skończyło podczas Covid-19

Bycie w stresie i bycie zamkniętym z drugą połówką może prowadzić do zmagań i problemów z intymnością, od emocjonalnych po fizyczne. Ale co robimy, gdy czujemy, że ta kwarantanna stała się dla nas katalizatorem, aby naprawdę dokładniej zbadać nasz związek? Czy czujesz, że może jest więcej nie tak z twoim małżeństwem lub związkiem, niż naprawdę myślałeś? W tym poście omawiamy 5 oznak, że twoje małżeństwo się skończyło.

5 oznak, że twoje małżeństwo się skończyło

1) Brak intymności

Omówiliśmy to w naszym ostatnim poście, ale brak intymności jest zwykle największym znakiem, że twój związek może się skończyć. Biorąc to pod uwagę, istnieją różne sposoby, w jakie okazujemy intymność. Mogą też istnieć różne przyczyny, które mogą prowadzić do braku intymności z naszymi partnerami. Jeśli brakuje emocjonalnej intymności, może to wynikać z nadmiernej ekspozycji. Jeśli przyczyną jest bliskość fizyczna, w której brakuje czynników, takich jak podstawowy problem zdrowotny, niska samoocena lub ogólny brak libido.

Są to wszystkie ważne powody, aby powstrzymać się od intymności ze swoim partnerem, ale problem staje się poważny, gdy zdecydujesz się nie być z nim intymnym i wolisz być intymny z kimś innym. Wiele razy to nie akt zdrady fizycznej może sprawić, że poczujesz, że małżeństwo się skończyło – czasami bycie gdzieś indziej w umyśle może być równie wymowne.

2) Pogarda

Mówi się, że uraza rodzi pogardę. Pogarda jest jednym z największych wskaźników zakończenia związku. Zniszczenie, które powoduje pogarda, może być bardzo trudne do powrotu. W sytuacji, gdy pogarda jest z przodu i na środku, obie strony czują się jak pokrzywdzony i może im być trudno uleczyć.

Kiedy wprowadzamy ten poziom braku szacunku do związku, zasadniczo mówimy, że bez względu na to, co robisz, po prostu nie jesteś wystarczająco dobry. Te osobiste ataki na naszego partnera mogą zniszczyć duszę, są obelżywe i bolesne. Ten artykuł mówi więcej o braku szacunku w związku i kiedy nakreślić granicę.

Z drugiej strony, jeśli jesteśmy osobą, która z pogardą reaguje na naszego partnera, to robimy to, ponieważ czujemy, że zostaliśmy pokrzywdzeni w bardzo poważny sposób. Często jest to tylko naturalna reakcja na nasze uczucie urazy i zranienia.

Tak czy inaczej, cykl ma tendencję do powtarzania się, a trucizna pogardy staje się coraz bardziej jadowita.

3) Brak odpowiedzialności osobistej

Podczas kłótni większość z nas przyjmuje postawę defensywną i odpowiada krytyce wobec współmałżonka. Pomimo tego, że jest to niewłaściwy sposób postępowania, zwykle możemy pominąć ten problem i odrzucić krytykę. Jest to łatwiejsze do zrobienia, gdy problem dotyczy czegoś praktycznego w domu lub czegoś, co nie ma tak dużego znaczenia w ogólnym planie.

Co robimy, gdy bieżące sprawy są poważniejsze i brakuje osobistej odpowiedzialności za rzeczy, które poszły nie tak w związku? Brak akceptacji własnych błędów w związku może być równie szkodliwy, jak same problemy.

Jeśli żadna ze stron nie przyjmuje odpowiedzialności za swoją część, po prostu nie ma sposobu, aby iść naprzód.

4) Ciągłe zajmowanie się tymi samymi problemami

Jeśli zauważysz, że poruszasz rzeczy, które wydarzyły się 5 lat temu, możesz mieć do czynienia z urazą z powodu nierozwiązanych problemów. Podczas gdy wiele par ma tendencję do wybaczania i omijania dużych problemów, bardzo rzadko obie strony mogą naprawdę zapomnieć.

Jeśli ciągle masz do czynienia z tymi samymi problemami, jest to znak, że trzeba się nimi zająć raz na zawsze. Jednym z najlepszych sposobów na to jest profesjonalna pomoc. Możesz już teraz uzyskać profesjonalną pomoc online, która może być bardzo pomocna w okresie samoizolacji i kwarantanny.

5) Odmowa przyjęcia pomocy

Jeśli twój partner odmawia uzyskania pomocy, może to być spowodowane tym, że nie chce przyznać, że związek jest tak zaawansowany, jak jest w rzeczywistości. Nie jest to konieczne, ponieważ są celowo trudne. Akceptacja rzeczy z perspektywy naszej drugiej połowy może być bardzo trudna. Dlatego szukanie profesjonalnej pomocy może czasami być właściwym sposobem, aby Twój partner zobaczył Twój punkt widzenia, jednocześnie pozwalając Ci zobaczyć swój punkt widzenia.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.