2024-07-14

Jak wygląda rozprawa rozwodowa?

adwokat rozwody Łódź

Czy można jakoś skutecznie przygotować się do rozwodu? Wszystko zależy od tego, czy mamy jakiekolwiek doświadczenie, jeżeli chodzi o zagadnienia prawne. Na pewno dla wielu osób będzie to wyzwanie i duży stres. Dlatego warto skontaktować się z dobrym prawnikiem.

Co jest najważniejsze przed rozprawą rozwodową?

Jedną z ważniejszych kwestii, jeżeli już stawiamy czoło takiej sytuacji, będzie oczywiście bardzo dobre przygotowanie merytoryczne. Musimy się zastanowić nad tym, jak konkretnie przedstawia się tu cała nasza historia małżeńska. Oczywiście wiele osób, gdy bierze ślub, to nawet nie zastanawia się nad tym, jak długo potrwa, a tym bardziej nie przewidujemy, że może nastąpić całkowity rozpad pożycia małżeńskiego. Ostatecznie jednak, jak pokazują dane statystyczne, coraz więcej osób musi się zmagać z takim problemem i niejednokrotnie jest to po prostu najlepsze rozwiązanie również wtedy, gdy w grę wchodzą dzieci. Wszystko oczywiście będzie zależało od tego, czy małżonkowie są w stanie pokojowo się rozstać i dojść do jakiegokolwiek porozumienia. Sprawa będzie się komplikować, jeżeli występuje bardzo duży konflikt i wtedy może pomóc oczywiście jakiś doświadczony prawnik. Musimy też rzeczywiście wcześniej wiedzieć, w jaki sposób przygotowuje ten lub inny adwokat rozwody Łódź jest akurat miastem, gdzie będzie można natknąć się na takich specjalistów od razu. Chodzi oczywiście o to, aby odbyć szczerą rozmowę z takim fachowcem, który oceni racjonalnie sytuację, ale także może skontaktować się z prawnikiem drugiej strony. Trzeba też oczywiście ocenić szansę na wygraną, jeżeli mamy poważne powody, aby składać pozew.

Czy sąd zawsze zgadza się na rozwód?

Oczywiście większość osób też, jeżeli już podejmuje taki bardzo ważny krok, to wychodzi z założenia, że teraz wystarczy tylko czekać, aż odpowiedni urząd wystawi jakiś konkretny dokument i po sprawie. Z reguły jednak musimy się przygotowywać tu na trochę dłuższy okres czasu. Pamiętajmy o tym, że rozprawy rozwodowe trwają zwykle do kilku miesięcy. A jeżeli jest to sytuacja bardzo skomplikowana i strony są skonfliktowane, to cały proces może się jeszcze bardziej przedłużać. Poza tym, gdy w grę wchodzi dziecko, to może się okazać, że sąd po prostu nie zgodzi się na rozwód z uwagi na dobro małoletniego. Wiele kwestii może tu występować bardzo problematycznych, a sytuacja może też bardzo się zmienić na samej sali sądowej. To, o czym przede wszystkim musimy pamiętać, to wniesienie pozwu rozwodowego. Pozew składamy do odpowiedniego Sądu Okręgowego. Dokument taki można też przesłać listem poleconym.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.