2024-04-14

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanej przyczepy kempingowej?

Umywalki do przyczepy kempingowej

Karawaning cały czas zyskuje na popularności. Choć rośnie liczba komisów z przyczepami, to część osób zwęszyła w tym biznesie łatwy pieniądz i trudno jest znaleźć przyczepę wartą uwagi. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kiedy już zdecydujemy o odpowiednim dla nas typie i rozmiarze przyczepy.

Stęchlizna to zawsze sygnał alarmowy

Zapach stęchlizny, lub wszelkie inne oznaki wilgoci w przyczepie to zawsze sygnał bardzo alarmujący. Nie daj sobie łatwo wmówić, że to przez długie nieużywanie przyczepy, deszcz na dworze, czy naturalne zużycie. Nieszczelności w przyczepie pojawiają się łatwo, ale niestety ciężko je zlokalizować. Woda może dostawać się przez nieszczelne łączenia konstrukcyjne blach, ubytki spowodowane rdzą, czy stare uszczelki w oknach. Koniecznie sprawdź miejsca w narożnikach przyczepy, szczególnie te zasłonięte kanapami, a także otwórz narożne i wiszące szafki. To w takich miejsca często pojawia się przeciek, a na pierwszy rzut oka we wnętrzu wszystko jest w porządku. Jeżeli nie uda Ci się zlokalizować wady, nie jesteś profesjonalistą, a cokolwiek wzbudza Twoją niepewność, to wycofaj się z zakupu. Wady w przyczepie mogą okazać się na tyle poważne, że wpakujesz się w poważny i kosztowny remont, który na dodatek może trwać tyle, że w tym sezonie nie skorzystasz z przyczepy.

Umywalka do przyczepy kampingowej i inne rozwiązania

Jakie przestronne są przyczepy, szczególnie łazienki, w domach na kółkach wszyscy wiemy. Tu każdy centymetr miejsca jest w cenie. Kiedy stwierdzisz, że stan techniczny przyczepy Ci odpowiada, zainteresuje się zastosowanymi w niej rozwiązaniami. Toaleta i umywalki do przyczepy kempingowej, to właśnie jede z takich elementów pozwalający na różne modyfikacje. Kupując używaną przyczepę kempingową sprawdź jakie rozwiązania zostały zamontowane w łazience. To czego możesz szukać, to wc chowane w ścianę szafkę, a czasem wsuwane pod podłogę. Umywalka wymaga nieco mniej skomplikowanych rozwiązań, bo najczęściej stosuje się opcje składaną na ścianę. Choć oczywiście wszystko da się przerobić i wyremontować, to im więcej praktycznych rozwiązań zastaniesz na miejscu, tym mniej inwestycji czeka Cię później. Weź też pod uwagę, że umywalka do przyczepy kempingowej to element, który najczęściej idealnie wpasowuje się w wymiary pomieszczenia i jeżeli będzie trzeba szukać innego rozwiązania, to czeka Cię albo szukanie dedykowanego modelu do danej przyczepy, albo robienie tego elementu pod indywidualne zamówienie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.